Novinky

Tinder-on-a-Rope

Konečně přirozený způsob jak rozdělat oheň za každého počasí. Nepoužívejte škodlivé chemikálie, které obsahují nezdravé výpary pro rozdělávání ohně! Naše TinderStarters jsou vyrobeny z pařezů vyšlechtěných borovic, které rostou na vysočinách v Mexiku. Obsahují 80% pryskyřice. Rozdělat oheň s TinderStarters je velice jednoduché, a to i za mokra. TinderStarters hoří velice dlouho a jsou výborným doplňkem Swedish FireSteel od Light My Fire!

Fire Lighting Kit

Jiskra génia přenáší rozdělávání ohně na jinou úroveň. Naše legendární Swedish FireSteel®křesadlo bylo původně vyrobeno pro švédské Ministerstvo obrany. Být nejlepší ale znamená s sebou neustále přinášet novinky. Výsledkem je tak vylepšené křesadlo nové generace, se kterým oheň rozděláte ještě snadněji za jakéhokoli počasí, v jakékoli nadmořské výšce.

Náš nový Swedish FireSteel 2.0® druhé generace také dostal nový design, šňůrku a zabudovanou bezpečnostní píšťalku. Díky jiskrám, které dosahují až 3000°C, se toto křesadlo stalo populárním zejména pro myslivce, rybáře, milovníky kempů. Své místo si také našlo v domácnostech, kde je používáno k podpalování kamen, krbů a venkovních grilů.

 

Grandpa's FireGrill

Když se udělá teplo, dědeček jde grilovat. A nejen on.

Proč by jste se spokojili pouze s opékáním špekáčků? Přece jen, všechno jídlo chutná o něco lépe venku v přírodě. Dědečkův grilovací rošt FireGrill Vám ukáže nové cesty k tomu, jak si opravdu pochutnat u ohně. Co třeba čestvě chycenou rybu na bylinkách a citrónu?

Bioplasty s BIO základem

Krokem vpřed je změna všech našich plastů na bioplasty s biologickým základem. Bioplast je termín používaný pro plasty, které buď mají biologický základ a nebo jsou rozložitelné nebo oboje. Biologický základ znamená, že plasty jsou uplně nebo částečně vytvořeny z biomasy - různé druhy rostlin jako je kukuřice, cukrová řepa, skočec obecný atd.... Rozložitelný znamená, že materiál může být kompostován.

Bioplast není pouze jeden jediný materiál. Tyto materiály, stejně jako tradiční plasty se základem z fosilních paliv, se sestávají z celé skupiny materiálů s odlišnými vlastnostmi a možnostmi použití. My budeme používat 3 různé typy bioplastů s biologickým základem, které mají takové vlastnosti, které naše produkty potřebují. Všechny materiály odpovídají požadavkům a specifikacím úřadu pro potraviny a léčiva ve Spojených Státech Amerických (FDA) a normám EU 10/2011 vztahujícím se k potravinářským smlouvám.

 

PRODUKT ZDROJ BIOMASY TYP

RECYKLAČNÍ

SYMBOL

SPORKS Kukuřice Co-polyester 1
NÁDOBÍ NA JÍDLO cukrovátřtina a dřevěná vlákna
Polyethylen s vysokou hustotou 2
HRNEČKY Cukrovátřtina TPE 7